Profile LED narożne i listwy kątowe LED

Profile LED narożne i listwy narożne LED to specjalny rodzaj produktów aluminiowych o najwyższej jakości wykonania. Ich kształt został zaprojektowany z myślą o oświetleniu narożnym. Pozwalają również na skierowanie światła pod określonym kątem 30°, 45° lub 60°. Oprawy narożne montowane z profili lub listew, wyposażone w taśmy LED, stanowią świetny element dekoracyjny i funkcjonalny oświetlenia.

Są one określane jako listwy narożne LED i profile narożne do taśm LED, ale w rzeczywistości są to wysokiej jakości produkty aluminiowe z szeroką gamą akcesoriów do produkcji narożnych opraw oświetleniowych. Nie ma prawie żadnych ograniczeń co do tego, czy profile LED kątowe będą używane do montażu opraw oświetleniowych wewnątrz, czy na zewnątrz, gdzie wymagany jest podwyższony stopień ochrony IP. Wystarczy wybrać odpowiednie komponenty i akcesoria.

#showmore#

Jakie wybrać profile narożne i listwy do taśm LED?

Listwy i profile LED kątowe służą do produkcji estetycznego, minimalistycznego i funkcjonalnego oświetlenia narożnego LED do wnętrz lub na zewnątrz. Z technicznego punktu widzenia umożliwiają one łatwą instalację taśm LED wraz z niezbędnymi powiązanymi komponentami.

Wybierając odpowiedni profil kątowy, należy wziąć pod uwagę cel oświetlenia. Jeśli wymagana jest wysoka jasność światła w zamontowanej oprawie kątowej, prawdopodobnie najlepszym wyborem będą profile narożne do taśm LED z możliwością montażu dwóch taśm i więcej. Z kolei do dekoracyjnego oświetlenia narożnego w zupełności wystarczą bardziej subtelne i mniejsze aluminiowe listwy narożne LED do taśm.

Alu profile LED narożne i listwy mają specjalny kształt i konstrukcję, która dostosowuje się do wymagań oświetleniowych. Dzięki tym produktom możemy łatwo uzyskać oświetlenie o pożądanym kącie świecenia. Znane są szczególnie następujące:

 • profile LED narożne 30° - kąt świecenia
 • profile LED narożne 45° - kąt świecenia
 • profile LED narożne 60° - kąt świecenia

do celów oświetleniowych:

 • Oświetlenie blatu stołu taśmami LED
 • Oświetlenie blatów kuchennych taśmami LED
 • Oświetlenie mebli i półek taśmami LED
 • Oświetlenie wnęk i innych kątów taśmami LED

Wielką zaletą jest możliwość montażu niestandardowych opraw oświetleniowych zgodnie z życzeniem klienta, projektanta lub konstruktora. Profile narożne do taśm LED to doskonałe rozwiązanie architektoniczne dla oświetlenia dekoracyjnego i opraw oświetleniowych.

Jakie znaczenie mają profile LED narożne dla oświetlenia kątowego?

Odpowiedź jest prosta. Listwy narożne LED do taśm i profile mają znaczenie estetyczne i funkcjonalne. Profile i listwy kątowe LED są wykonane z wysokiej jakości aluminium, które jest lekkie, wytrzymałe i jednocześnie doskonale odprowadza ciepło. Odprowadzanie ciepła i chłodzenie jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania oświetlenia i taśm LED zainstalowanych wewnątrz profilu lub listwy. Są one również nośnikiem komponentów do produkcji kompleksowych stylowych opraw kątowych, takich jak:

Bardzo ważna jest również estetyka. Kompletnie wyposażone w niezbędne akcesoria profile LED narożne i listwy chronią taśmę LED zainstalowaną wewnątrz profilu przed kurzem, wilgocią lub wodą. Oprawy oświetleniowe kątowe wykonane z profili LED są minimalistyczne i kompaktowe. Wnoszą do wnętrz doskonałe wrażenia świetlne.

Jakie wykończenie i kolor wybrać do profili LED narożnych?

W zależności od zastosowania, oferujemy następujące kolory i wykończenia profili LED narożnych:

 • Nieanodowane profile led narożne - ta wersja wykończenia stosowana jest zwłaszcza przy zginaniu profili
 • Anodowane profile LED narożne - srebrne matowe wykończenie
 • Białe profile LED narożne - wersja estetyczna
 • Czarne profile LED narożne - kontrastowa wersja estetyczna
 • indywidualnie lakierowane według palety RAL

Jaką dużą moc świetlną mogą zapewnić profile LED narożne?

Listwy i profile do oświetlenia narożnego LED są doskonałym zamiennikiem dla każdej tradycyjnej lampy. W zależności od zastosowanych komponentów, profile LED narożne i listwy mogą pełnić funkcję oświetlenia uzupełniającego lub dekoracyjnego.

Jak trudny jest montaż profili LED narożnych i listew?

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że montaż profili, listew i taśm LED jest prosty. W przypadku profesjonalistów z branży, dysponujących niezbędnym sprzętem, rzeczywiście tak jest. Majsterkowicz lub zawodowy hobbysta może napotkać szereg wyzwań technicznych podczas instalacji. Aby mieć pewność, że efekt końcowy oświetlenia będzie doskonały, zalecamy powierzenie montażu profili LED narożnych ekspertom.

Jakie długości mają profile LED kątowe i jakie są możliwości dostawy?

Tworząc kątowe linie światła LED prawdopodobnie wykorzystasz wszystkie dostępne długości: 1 m, 2 m i 3 m. Profile LED  natynkowe o długości 3 m są przewożone wyłącznie przez firmę DPD.

9 pozycji razem
Listwa LED narożna KLUŚ 45-16
od 19,24 zł bez VAT
od 23,67 zł
+ Następna
Kod : A08504A_1
Listwa LED narożna KLUŚ 45-ALU
od 28,48 zł bez VAT
od 35,03 zł
Kod : A04023A_1
Listwa LED narożna KLUŚ KUBIK-45
od 32,33 zł bez VAT
od 39,77 zł
+ Następna
Kod : A07697A_1
Listwa LED kątowa KLUŚ GLAD-45
od 34,63 zł bez VAT
od 42,59 zł
+ Następna
Kod : B7009ANODA_1
Listwa LED narożna PAC-ALU
od 28,09 zł bez VAT
od 34,55 zł
+ Następna
Kod : A04370A_1
Profil LED narożny KLUŚ KOPRO-30
od 48,49 zł bez VAT
od 59,64 zł
+ Następna
Kod : A07890A_1
Profil LED narożny KLUŚ LOC-30
od 62,73 zł bez VAT
od 77,16 zł
+ Następna
Kod : A18015A_1
Profil LED narożny KLUŚ KOPRO
od 44,26 zł bez VAT
od 54,44 zł
Kod : A06367A_1
Narożny profil LED do GK KLUŚ KOZUS-CR
od 44,26 zł bez VAT
od 54,44 zł
+ Następna
Kod : A00600N_1