Profile LED nawierzchniowe i aluminiowe listwy LED na ścianę

Profile LED nawierzchniowe i aluminiowe listwy LED na ścianę to specjalny typ aluminiowych produktów o najwyższej jakości wykonania. Wykorzystuje się je do produkcji oświetlenia ściennego w długich liniach świetlnych. Określone modele nadają się do uzyskania oświetlenia pod kątami 30°, 45° lub 60°. Profile LED nawierzchniowe i aluminiowe profile LED na ścianę pozwalają na rewolucyjne możliwości tworzenia opraw natynkowych i innych rozwiązań oświetleniowych. Są one również najlepszym technicznie sposobem na umieszczenie taśm LED na ścianie lub murze.

Są one określane jako profile LED nawierzchniowe czy listwy, ale w rzeczywistości są to wysokiej jakości listwy aluminiowe z szeroką gamą akcesoriów do produkcji opraw natynkowych. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wykorzystanie listew i profili LED na ścianę do montażu opraw oświetleniowych wewnątrz lub na zewnątrz budynków, gdzie wymagany jest podwyższony stopień ochrony IP. Wystarczy wybrać odpowiednie komponenty i akcesoria.

#showmore#

Jakie wybrać profile LED nawierzchniowe i profile LED wiszące?

Profile LED nawierzchniowe i listwy LED na ścianę do taśm LED są wykorzystywane do produkcji estetycznego, minimalistycznego i funkcjonalnego oświetlenia ściennego LED do wnętrz lub na zewnątrz. Koliste i linearne oprawy wiszące łatwo integrują się z wystrojem wnętrza i oferują funkcjonalne dekoracyjne oświetlenie. Z technicznego punktu widzenia umożliwiają one łatwą instalację taśm LED na ścianie wraz z niezbędnymi powiązanymi komponentami.

Wybierając odpowiednie profile LED naścienne i listwy należy zastanowić się, do jakich celów ma służyć oświetlenie. Profile LED nawierzchniowe i listwy mogą oświetlać całe pomieszczenie lub po prostu oświetlać określone miejsce lub obiekt w sposób dekoracyjny i funkcjonalny. Może to być na przykład lustro lub obraz.

Jeśli wymagasz wysokiej jasności w powstałej oprawie ściennej, profile LED nawierzchniowe z możliwością montażu dwóch lub więcej taśm LED będą prawdopodobnie najlepszym wyborem. Z kolei do dekoracyjnego oświetlenia ściennego w zupełności wystarczą bardziej subtelne i mniejsze aluminiowe listwy do taśm LED ścienne. Profile nawierzchniowe i taśmy wykorzystujemy specjalnie do następującego typu oświetlenia:

 • Podświetlenie LED ściany
 • Oświetlenie muru LED taśmą
 • Oświetlenie lustra LED taśmą
 • Oświetlenie korytarza LED taśmą

z wieloma opcjami oświetlenia przestrzeni:

 • Jednokierunkowe - oświetlenie bezpośrednie lub podświetlenie
 • Dwukierunkowe - oświetlenie bezpośrednie i podświetlenie

Szczególnym rodzajem oświetlenia ściennego są listwy LED na elewacje. Produkty te są niezwykle wytrzymałe i spełniają wymagające warunki całorocznej pracy w każdych warunkach pogodowych. Listwy do taśm LED na elewacje stanowią element wystroju zewnętrznego oświetlenia ściennego budynków komercyjnych i mieszkalnych.

Jakie znaczenie mają listwy i profile LED nawierzchniowe?

Odpowiedź jest prosta. Listwy LED na ścianę i profile  mają znaczenie estetyczne i funkcjonalne. Profile i listwy LED na ścianę są wykonane z wysokiej jakości aluminium, które jest lekkie, wytrzymałe i jednocześnie doskonale odprowadza ciepło. Odprowadzanie ciepła i chłodzenie jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania oświetlenia i taśm LED zainstalowanych wewnątrz profilu lub listwy. Są one również nośnikiem komponentów do produkcji kompleksowych sufitowych opraw natynkowych takich jak:

Bardzo ważna jest również estetyka. Kompletnie wyposażone w niezbędne akcesoria profile LED nawierzchniowe i listwy chronią taśmę LED zainstalowaną wewnątrz profilu przed kurzem, wilgocią lub wodą. Oprawy oświetleniowe natynkowe z profili LED są minimalistyczne i kompaktowe. Wnoszą do wnętrz doskonałe wrażenia świetlne.

Jakie wykończenie i kolor mogą mieć profile LED nawierzchniowe i listwy?

W zależności od zastosowania, oferujemy następujące kolory i wykończenia profili LED nawierzchniowych:

 • Nieanodowane profile led nawierzchniowe - ta wersja wykończenia stosowana jest zwłaszcza przy zginaniu profili
 • Anodowane profile LED nawierzchniowe - matowe srebrne wykończenie
 • Białe profile LED nawierzchniowe - estetyczna wersja, która doskonale komponuje się z białym sufitem
 • Czarne profile LED nawierzchniowe - kontrastowa wersja estetyczna 
 • indywidualnie lakierowane według palety RAL

Jaką dużą moc świetlną mogą zapewnić profile LED nawierzchniowe i listwy?

Aluminiowe profile LED nawierzchniowe oświetleniowe są doskonałym zamiennikiem dla każdej tradycyjnej oprawy oświetleniowej. Produkcja oprawy oświetleniowej z profilu lub listwy zapewnia pełną indywidualizację w osiąganiu pożądanego rezultatu. W zależności od zastosowanych komponentów, profile LED nawierzchniowe i listwy mogą pełnić funkcję oświetlenia uzupełniającego lub dekoracyjnego o wystarczającej mocy świetlnej.

Jak trudny jest montaż profili LED nawierzchniowych i listew?

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że montaż profili, listew i taśm LED jest prosty. W przypadku profesjonalistów z branży, dysponujących niezbędnym sprzętem, rzeczywiście tak jest. Majsterkowicz lub zawodowy hobbysta może napotkać szereg wyzwań technicznych podczas instalacji. Aby efekt końcowy oświetlenia ściennego był doskonały, zalecamy powierzenie montażu profili LED ekspertom.

Jakie długości mają profile LED nawierzchniowe?

Tworząc natynkowe oprawy liniowe prawdopodobnie wykorzystasz wszystkie dostępne długości: 1 m, 2 m i 3 m. Profile LED  nawierzchniowe o długości 3 m są przewożone wyłącznie przez firmę DPD.

10 pozycji razem
Profil LED wpuszczany w tynk lub elewację KLUŚ FASKO
od 78 zł bez VAT
od 95,94 zł
+ Następna
Kod : A04323N_1
C24469C02UH 6
od 156,40 zł bez VAT
od 192,37 zł
Kod : A18069A_1
Listwa ścienna LED na podświetlenie KLUŚ WERKIN
od 67,96 zł bez VAT
od 83,59 zł
Kod : A18025A_1
Listwa ścienna LED na podświetlenie KLUŚ LIT-L
od 61,01 zł bez VAT
od 75,04 zł
+ Następna
Kod : A18033N_1
Profil LED na elewacje KLUŚ HR-OPTI
od 98,47 zł bez VAT
od 121,12 zł
+ Następna
Kod : A01844A_1
Wpuszczana listwa LED ścienna KLUŚ OBIT
od 59,08 zł bez VAT
od 72,67 zł
+ Następna
Kod : A04826A_1
Profil LED nawierzchniowy KLUŚ KIDES
od 194,24 zł bez VAT
od 238,92 zł
+ Następna
Kod : A18031A_1
Profil LED nawierzchniowy KLUŚ KIDES-DUO
od 168,75 zł bez VAT
od 207,56 zł
+ Następna
Kod : A18032A_1
Aluminiowy profil na oświetlenie listwowe do muru KLUŚ TEKNIK-ZM-TK
+ Następna
Kod : A01554N_1
Listwa LED do zabudowy na oświetlenie cokołu KLUŚ OLIS-K
od 135,16 zł bez VAT
od 166,25 zł
Kod : A04195A_1