Profile LED wpuszczane i listwy LED do zabudowy do taśm

Profile LED wpuszczane i listwy LED wpuszczane do taśm LED to specjalny rodzaj produktów aluminiowych o najwyższej jakości wykonania. Wykorzystywane są do produkcji oświetlenia meblowego do zabudowy i wpuszczanego w długich liniach świetlnych. Stosowane są głównie w połączeniu z materiałami umożliwiającymi montaż w formie zabudowania i wpuszczanej. Może to być drewno, płyty drewniane lub MDF, płyty gipsowo-kartonowe i inne...

Są one określane jako listwy LED wpuszczane i profile LED do zabudowy, ale w rzeczywistości są to wysokiej jakości produkty aluminiowe z szeroką gamą akcesoriów do produkcji opraw wpuszczanych. Nie ma prawie żadnych ograniczeń co do tego, czy korzystasz z listew lub profili LED ze skrzydełkami do montażu opraw oświetleniowych wewnątrz lub na zewnątrz, gdzie wymagany jest podwyższony stopień ochrony IP. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie komponenty i akcesoria.

#showmore#

Jakie wybrać profile LED wpuszczane i listwy LED do zabudowy?

Profile LED do zabudowy i listwy służą do produkcji estetycznego, minimalistycznego i funkcjonalnego wpuszczanego oświetlenia LED do stolarki otworowej. Z technicznego punktu widzenia umożliwiają one łatwą instalację taśm LED wraz z niezbędnymi komponentami towarzyszącymi.

Nasz asortyment obejmuje zarówno wpuszczane listwy LED, jak i profile. Główną różnicą między tymi produktami jest rozmiar i solidność wykonania. Profile LED wpuszczane oferują możliwość montażu wielu taśm LED w celu uzyskania wysokiej wydajności świetlnej. Z kolei listwy LED do zabudowy w wybranym materiale to delikatniejsze produkty, bardziej nadające się jako oświetlenie uzupełniające i dekoracyjne. Ponadto, profile LED do zabudowy i listwy dzieli się według głębokości wpuszczenia na:

Listwy i profile LED wpuszczane na taśmy LED mają specjalny kształt i konstrukcję, która dostosowuje się do montażu sufitowego i wymagań oświetleniowych. Cechą charakterystyczną profili LED do zabudowy czy listew są tak zwane "skrzydełka", które zawsze idealnie zakrywają rowek przeznaczony na listwę lub profil do zabudowy. Dzięki temu produkowane oświetlenie wpuszczane jest idealnie eleganckie i estetyczne. Dzięki tym produktom możemy łatwo uzyskać:

  • Oświetlenie mebli taśmą LED
  • Oświetlenie wnętrza szafy taśmą LED
  • Oświetlenie blatu kuchennego taśmą LED
  • Oświetlenie półki taśmą LED

Ogromną zaletą jest możliwość montażu niestandardowych opraw oświetleniowych zgodnie z życzeniem klienta, projektanta lub konstruktora. Listwy i profile LED wpuszczane do rowków to doskonałe rozwiązanie architektoniczne dla oświetlenia dekoracyjnego i opraw oświetleniowych.

Jakie znaczenie mają profile LED wpuszczane do wybranego materiału?

Odpowiedź jest prosta. Profile do LED wpuszczane mają znaczenie estetyczne i funkcjonalne. Są one wykonane z wysokiej jakości aluminium, które jest lekkie, wytrzymałe i jednocześnie doskonale odprowadza ciepło. Odprowadzanie ciepła i chłodzenie jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania oświetlenia i taśm LED zainstalowanych wewnątrz profilu lub listwy. Są one również nośnikiem komponentów do produkcji opraw dotynkowych, takich jak:

Bardzo ważna jest również estetyka. Kompletnie wyposażone w niezbędne akcesoria listwy wpuszczane LED i profile chronią taśmę LED zainstalowaną wewnątrz profilu przed kurzem, wilgocią lub wodą. Ponadto oprawy wykonane z profili LED są minimalistyczne i kompaktowe. Oświetlenie mebli i innych elementów wnętrza zapewnia doskonałe wrażenia świetlne.

Jakie wykończenie i kolor mogą mieć listwy LED wpuszczane i profile?

W zależności od zastosowania, oferujemy następujące kolory i wykończenia profili LED do montażu na wybranym materiale:

  • Anodowane profile do LED wpuszczane - srebrne matowe wykończenie
  • Białe profile do LED wpuszczane- wersja estetyczna
  • Czarne profile do LED wpuszczane- kontrastowa wersja estetyczna
  • indywidualnie lakierowane według palety RAL

Jaką dużą moc świetlną mogą zapewnić profile LED wpuszczane i listwy?

Listwy i profile do oświetlenia LED dotynkowego są doskonałym zamiennikiem dla każdej tradycyjnej lampy dotynkowej. W zależności od zastosowanych komponentów, profile LED wpuszczane i listwy mogą pełnić funkcję oświetlenia uzupełniającego lub dekoracyjnego.

Jak trudny jest montaż profili LED natynkowych i listew?

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że montaż profili, listew i taśm LED jest prosty. W przypadku profesjonalistów z branży, dysponujących niezbędnym sprzętem, rzeczywiście tak jest. Majsterkowicz lub zawodowy hobbysta może napotkać szereg wyzwań technicznych podczas instalacji. W przypadku profili LED wpuszczanych i listew konieczne jest wcześniejsze przygotowanie rowka w wybranym materiale, do którego następnie wkładany jest profil lub taśma. Rowek najlepiej wykonać za pomocą frezarki lub obrabiarki CNC. Aby efekt końcowy oświetlenia będzie doskonały, zalecamy powierzenie montażu profili LED wpuszczanych ekspertom.

Jakie długości mają profile do LED wpuszczane i jakie są możliwości dostawy?

Tworząc dotynkowe linie światła LED prawdopodobnie wykorzystasz wszystkie dostępne długości: 1 m, 2 m i 3 m. Profile LED  wpuszczane o długości 3 m są przewożone wyłącznie przez firmę DPD.

8 pozycji razem
Listwa LED wpuszczana KLUŚ MICRO-NK
od 20,20 zł bez VAT
od 24,85 zł
Kod : A01587A_1
Listwa LED wpuszczana KLUŚ PDS-NK
od 19,81 zł bez VAT
od 24,37 zł
Kod : A01588A_1
Listwa LED wpuszczana KLUŚ POR
od 29,14 zł bez VAT
od 35,84 zł
+ Następna
Kod : A06144A_1.05
Profil LED wpuszczany KLUŚ OPAC-30
od 27,58 zł bez VAT
od 33,92 zł
Kod : A06164A_1
Profil LED wpuszczany w tynk lub elewację KLUŚ FASKO
od 78,47 zł bez VAT
od 96,52 zł
+ Następna
Kod : A04323N_1
Wpuszczana listwa LED ścienna KLUŚ OBIT
od 59,44 zł bez VAT
od 73,11 zł
+ Następna
Kod : A04826A_1
Listwa LED do zabudowy na oświetlenie cokołu KLUŚ OLIS-K
od 135,97 zł bez VAT
od 167,24 zł
Kod : A04195A_1
Profil LED do GK KLUŚ LARKO
od 57,11 zł bez VAT
od 70,25 zł
Kod : A05552A_1