Natynkowe lampy zewnętrzne sufitowe

Natynkowe lampy zewnętrzne sufitowe do montażu na wybranej powierzchni to elementy oświetleniowe, które od wielu dziesięcioleci stanowią część oferty oświetlenia zewnętrznego. Charakteryzują się one solidną konstrukcją i trwałymi materiałami, które są w stanie wytrzymać działanie światła słonecznego, wilgoci, deszczu, wiatru i innych czynników zewnętrznych. Lampy natynkowe zewnętrzne mogą podkreślić i uwydatnić architekturę budynku lub tworzyć przyjemną atmosferę, gdy świecą się wieczorem.

oswietlenie-ogrodowelampy-zewnętrzne-retrooswietlenie-na-balkonlampki-na-balkon

Lampy sufitowe zewnętrzne są przeznaczone specjalnie do użytku na zewnątrz i mają kilka ważnych funkcji i cech. Obejmują one zwiększoną wytrzymałość mechaniczną i wyższy stopień ochrony IP, aby zapewnić odporność lamp na działanie w złych warunkach pogodowych. Kolejną zaletą natynkowych zewnętrznych lamp sufitowych jest ich funkcjonalność. Tego typu oświetlenie można wykorzystać do poprawy bezpieczeństwa i komfortu wokół domu, zwłaszcza w nocy. Oprawy można umieścić w miejscach takich jak drzwi wejściowe, wjazd do garażu czy chodniki.

#ShowMore#

Do jakiego rodzaju oświetlenia nadają się natynkowe lampy zewnętrzne sufitowe?

Wybierając lampy zewnętrzne natynkowe, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wielkość przestrzeni, pożądane natężenie światła lub preferencje dotyczące wyglądu. Nasza oferta obejmuje designerskie lampy sufitowe i żyrandole w stylu retro. Wykorzystasz je przede wszystkim jako:

  • Oświetlenie sufitowe na taras
  • Sufitowa lampa natynkowa zewnętrzna na drewnianą powierzchnię altany lub pergoli
  • Natynkowa lampa balkonowa

Jaką klasę ochrony wybrać dla natynkowych lamp zewnętrznych sufitowych?

Natynkowe lampy zewnętrzne powinny spełniać wymagania co najmniej klasy IP44 i wyższej. Oświetlenie klasy IP44 nadaje się do obszarów, w których występuje wysoka wilgotność, gdzie oświetlenie nie jest bezpośrednio narażone na bryzgającą wodę, deszcz lub śnieg. Oświetlenie IP44 może być zatem zalecane do oświetlenia balkonów, tarasów lub altan.

Do użytku zewnętrznego możemy polecić zwłaszcza lampy sufitowe IP65 i lampy wiszące ogrodowe, które bezpiecznie wytrzymają deszcz, śnieg, wilgoć i ekstremalne temperatury. Oświetlenie sufitowe zewnętrzne IP65 zapewnia niezawodne i długotrwałe działanie.

Jakie inne cechy mogą mieć natynkowe lampy zewnętrzne sufitowe?

Pożądane funkcje oświetlenia zewnętrznego obejmują możliwość regulacji jasności. Ściemnialne natynkowe lampy zewnętrzne mogą dokładnie uchwycić nastrój i wymagania dotyczące komfortu świetlnego poprzez regulację intensywności światła.

4 pozycji razem
Lampa zewnętrzna z żarówką i kloszem Ellepì Maioliche E27 IP44
+ Następna
Kod : IP44-E27-2-B-MA01-L
Lampa zewnętrzna z żarówką i metalowym kloszem Swing E27 IP44
+ Następna
Kod : IP44-E27-2-B-PAM13VNL-LC04
Lampa zewnętrzna z żarówką imitacja porcelany E27 IP44
+ Następna
Kod : IP44-E27-1-B-LP05
Lampa zewnętrzna z żarówką lustrzaną E27 IP44
119,42 zł bez VAT
146,89 zł
+ Następna
Kod : IP44-E27-1-B-L