Profile LED do szyb i listwy LED do szkła

Profile LED do szyb i listwy LED do podświetlenia szkła taśmami LED to specjalny rodzaj produktów aluminiowych o najwyższej jakości wykonania. Stosowane są jako oświetlenie boków szyb czy podświetlenie półek szklanych. Ten rodzaj oświetlenia dekoracyjnego oferuje zupełnie unikalne możliwości podświetlania szyb, szkła i paneli z pleksi.

Są one określane jako listwy i profile LED do szyb, ale w rzeczywistości są to wysokiej jakości aluminiowe produkty z szeroką gamą akcesoriów do oświetlania i podświetlania szkła. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wykorzystanie listew i profili LED do szkła do montażu opraw oświetleniowych wewnątrz lub na zewnątrz budynków, gdzie wymagany jest podwyższony stopień ochrony IP. Wystarczy wybrać odpowiednie komponenty i akcesoria.

#ShowMore#

Jakie wybrać listwy i profile LED do podświetlenia szkła?

Listwy i profile LED do szkła pozwalają na  eleganckie i efektywne oświetlenia powierzchni szklanych, krawędzi szyb czy półek szklanych. Z technicznego punktu widzenia umożliwiają one łatwą instalację taśm LED na krawędzi  szyb w celu uzyskania oświetlenia wraz z niezbędnymi powiązanymi komponentami.

Wybierając odpowiednie profile aluminiowe i listwy LED do szkła należy zastanowić się, do jakich celów ma służyć oświetlenie. Jeśli wymagana jest wysoka jasność powstałego oświetlenia szkła, prawdopodobnie najlepszym wyborem będą profile do oświetlenia szkła taśma LED z możliwością montażu dwóch lub więcej taśm LED. Z kolei jako dekoracyjne podświetlenie półek szklanych w zupełności wystarczą bardziej subtelne i mniejsze listwy aluminiowe.

Listwy i profile LED do szkła mają specjalny kształt i styl, które dostosowują się do szklanej tafli i wymogów oświetleniowych. Wykorzystaj listwy i profile świetlne do takich celów oświetleniowych jak:

  • Oświetlenie boków szyby taśmą LED
  • Podświetlenie półek szklanych taśmą LED
  • Oświetlenie LED do półek szklanych w regałach
  • Oświetlenie szklanych powierzchni reklamowych taśmą LED

Wielką zaletą oświetlenia półek szklanych czy powierzchni reklamowych profilami i listwami jest możliwość montażu oprawy zgodnie z życzeniem inwestora, projektanta lub konstruktora. Przy użyciu aluminiowych listew i profili można stworzyć oświetlenie o wymaganej długości. Listwy i profile LED do oświetlenia szkła można łatwo skrócić, przedłużyć lub połączyć przy użyciu systemu łączników.

Jakie znaczenie mają profile i listwy LED do oświetlenia szkła?

Listwy i profile LED do oświetlenia szkła mają znaczenie estetyczne i funkcjonalne. Są wykonane z wysokiej jakości aluminium, które jest lekkie, wytrzymałe i jednocześnie doskonale odprowadza ciepło. Są one również nośnikiem komponentów do produkcji kompleksowych stylowych opraw oświetleniowych takich jak:

Bardzo ważna jest również estetyka. Kompletnie wyposażone w niezbędne akcesoria profile LED do oświetlenia boków szyby chronią taśmę LED zainstalowaną wewnątrz profilu przed kurzem, wilgocią lub wodą. Oprawy oświetleniowe z profili LED do szkła są minimalistyczne i kompaktowe. Wnoszą do wnętrz doskonałe wrażenia świetlne.

Jakie wykończenie i kolor mogą mieć listwy i profile LED do szkła?

W zależności od zastosowania, oferujemy następujące kolory i wykończenia:

  • Anodowane profile LED do szkła - matowe srebrne wykończenie
  • Czarne profile LED do szkła - kontrastowa wersja estetyczna 
  • Białe profile LED do szkła - estetyczna wersja
  • indywidualnie lakierowane według palety RAL

Jaką dużą moc świetlną mogą zapewnić profile LED do szkła?

Są doskonałym zamiennikiem dla każdego tradycyjnego oświetlenia dekoracyjnego. W zależności od zastosowanych komponentów, profile LED do szkła mogą pełnić funkcję oświetlenia uzupełniającego.

Jak trudny jest montaż profili LED do szkła?

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że montaż profili, listew i taśm LED w połączeniu ze szkłem jest prosty. W przypadku profesjonalistów z branży, dysponujących niezbędnym sprzętem, rzeczywiście tak jest. Majsterkowicz lub zawodowy hobbysta może napotkać szereg wyzwań technicznych podczas instalacji. Aby efekt końcowy oświetlenia był doskonały, zalecamy powierzenie montażu profili LED  do szkła ekspertom.

Jakie długości mają profile LED do szkła?

Tworząc podświetlenie szkła czy podświetlenie krawędzi szyb prawdopodobnie wykorzystasz wszystkie dostępne długości: 1 m, 2 m i 3 m. Profile LED  do szkła o długości 3 m są przewożone wyłącznie przez firmę DPD.

4 pozycji razem
Listwa LED na oświetlenie szyby KLUŚ KRAV-56
od 55,42 zł bez VAT
od 68,17 zł
+ Następna
Kod : A18017AZM_1
Listwa LED na oświetlenie szyby KLUŚ KRAV-810
od 60,80 zł bez VAT
od 74,78 zł
+ Następna
Kod : A18016AZM_1
Listwa LED na oświetlenie szyby KLUŚ KRAV-05IN
od 84,28 zł bez VAT
od 103,66 zł
+ Następna
Kod : A18045A_1
Profil LED na oświetlenie szyby KLUŚ EX-ALU
od 130,46 zł bez VAT
od 160,47 zł
+ Następna
Kod : A18043A_1