Szanowni Klienci, informujemy że w poniedziałek 15.04.2024 r. infolinia będzie nieczynna. Zamówienia w tym dniu będa realizowane bez przeszkód. Przepraszamy za utrudnienia, zespół Luxifer.pl

Taśmy LED RGBWW

Taśmy LED RGBWW to popularne nowoczesne źródło światła o dużej modułowości i elastyczności zastosowania w produkcji oświetlenia. Taśmy RGBWW są specyficzne, ponieważ oprócz trzech podstawowych kolorów - czerwonego (Red), zielonego (Green) i niebieskiego (Blue) - zawierają dwie grupy białych diod LED (Warm White) i (Cold White). Taki układ diod LED umożliwia uzyskanie szerokiego spektrum kolorów, w tym białego światła o różnych temperaturach. Jeśli szukasz możliwości dostosowania odcienia, koloru lub jasności światła, taśmy LED RGBWW są najlepszym wyborem. Taśmy LED RGBWW charakteryzują się niezawodnością i wydajnością działania.

rgbw-led-pasek-12vtaśma-led-rgbwwrgbwwrgbw-led

Taśmy LED 5w1 RGBWW są przeznaczone do zastosowania jako oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne z możliwością wykorzystania jako oświetlenie dekoracyjne, ostrzegawcze lub sceniczne. Termin taśmy LED RGBWW odnosi się do produktów z możliwością tworzenia oświetlenia wewnętrznego i efektów wizualnych:

 • RGB (Red, Green, Blue) z zakresem 16 777 216 połączeń kolorów
 • WW (Warm White + Cold White) lub CCT (Correlated Color Temperature) 2200K - 6500K
 • Do sterowania i zmiany kolorów zalecane są sterowniki LED RGBWW

#showmore#

Jakie taśmy LED RGBWW znajdziesz w ofercie?

Koncentrujemy się wyłącznie na taśmach RGBWW ze zmianą temperatury barwowej światła, które wyposażone są w diody o wysokiej jakości od renomowanych producentów (Sanan, Epistar, Samsung). Niezwykle ważny jest dla nas asortyment i jakość techniczna, a także wysoka efektywność działania. Dlatego w naszej ofercie można znaleźć mocno świecące taśmy LED RGBWW nowoczesnych technologii LED:

 • Taśmy LED RGBWW SMD-5050
 • Taśmy LED RGBWW COB (Chip on Board) 

Oprócz wyboru odpowiedniej obudowy dla technologii LED RGBWW, długość i napięcie zasilania taśmy będą również odgrywać rolę w wyborze odpowiedniego produktu. Oferujemy paski RGBWW o następujących rozmiarach:

 • Taśmy LED RGBWW 1m - najkrótsza dostępna długość, zawsze indywidualnie skracana z oryginalnego opakowania.
 • Taśmy LED RGBWW 5m - Powszechną praktyką w przypadku taśm LED RGBWW 12V jest pakowanie 5m taśmy na plastikowej rolce, która jest owinięta ochronnym opakowaniem elektrostatycznym.
 • Taśmy LED RGBWW 10m - W przypadku taśm LED RGBWW 24V, bardziej powszechną praktyką jest zwiększona długość 10m, która jest dostarczana na plastikowej szpuli i zapakowana w ochronne opakowanie elektrostatyczne.
 • Taśmy LED RGBWW 20m - Taśmy LED RGBWW o wydłużonej długości są dostępne u producentów i dostawców. Jednak możliwość łatwego skracania i łączenia taśm RGBWW sprawia, że bardzo łatwo jest osiągnąć pożądaną długość taśmy.

Jakie kolory mają taśmy RGBWW LED?

Taśma RGBWW LED daje światło o kolorze białym, pozwala zmieniać intensywność oświetlenia, a także mieszać kolory w spektrum RGB. Technicznie rzecz biorąc, taśma RGBWW to połączenie łączące taśmy LED CCT i taśmy RGB w jednej obudowie LED, którą określamy jako 5in1.

Jaka jest maksymalna długość taśmy LED RGBWW zasilanej napięciem 12V, 24V i 230V?

Wybierając taśmy RGBWW, należy wziąć pod uwagę pożądaną długość instalacji. W naszej ofercie znajdziesz najczęściej poszukiwane napięcia dla taśmy oświetleniowej RGB:

 • Taśmy LED RGBWW 12V - bardziej odpowiednie do mniejszych instalacji oświetleniowych. Wadą jest duży spadek napięcia przy zasilaniu DC 12V. Zaletą są krótsze moduły/segmenty. Zapewniają lepszą podzielność i skracanie taśmy LED RGBWW. Maksymalna długość instalacji przy zasilaniu pojedynczego odcinka wynosi 5 m.
 • Taśmy LED RGBWW 24V - z kolei taśmy RGBWW 24V nadają się do dużych obiektów komercyjnych i mieszkalnych. Napięcie 24V DC w przypadku dużej instalacji i przewodów taśmy RGBWW powoduje mniejsze straty. Wyższe napięcie 24V może zapewnić większą elastyczność. Maksymalna długość instalacji przy zasilaniu pojedynczego odcinka wynosi do 10 m.
 • Taśmy LED RGBWW 230 V - nie polecamy tego typu taśm. Wysokie napięcia są niebezpieczne pod względem eksploatacyjnym, taśmy nadmiernie się nagrzewają, co niekorzystnie wpływa na ich jasność i ogólną żywotnośrgbć.

Czym zasilać taśmy RGBWW LED?

Zasilanie taśm RGBWW zazwyczaj zapewnia zasilacz LED. Moc zasilacza zależy od długości taśmy i całkowitego poboru mocy. Do wydajnego zasilania polecamy nowoczesne zasilacze impulsowe o napięciu stałym 12V lub 24V. Tego typu zasilacze charakteryzują się nowoczesnymi funkcjami uwzględniającymi wysoką wydajność i bezpieczeństwo pracy.

Jak duży strumień świetlny można uzyskać?

W zależności od mocy i jasności, taśmy LED RGBWW mogą być bardzo wydajne. Jednak oświetlenie białym światłem jest ograniczone, ponieważ stanowi tylko 1/4 do 1/3 całkowitej mocy pobieranej przez taśmę RGBWW. W przypadku taśm RGBWW o wysokiej jasności odpowiednie jest właściwe chłodzenie, dlatego zalecamy instalowanie ich razem z profilami LED.

Jak sterować lub ściemniać taśmy LED RGB?

Taśmy RGBWW LED mogą być sterowane na różne sposoby, w zależności od zastosowanego systemu sterowania. Zmienianie kolorów :

 • Sterowniki i ściemniacze LED - RF - radiowe
 • Sterowniki i ściemniacze RGBWW Zigbee 
 • Sterowniki i ściemniacze RGBWW DALI

Taśmy LED RGBWW o napięciu 12V lub 24V mogą być ściemniane za pomocą wybranego sterownika. Regulacja natężenia oświetlenia to bardzo pożądana funkcja. Ściemnialne taśmy LED RGBWW mają zdolność do doskonałego oddania atmosfery i podkreślenia wyjątkowości chwili. Dzięki możliwości zmiany kolorów i regulacji jasności, można je wykorzystać do stworzenia dokładnie takiego oświetlenia, jakie odpowiada pożądanemu nastrojowi i otoczeniu.

Jak odróżnić dobrej jakości taśmy RGB LED od tych gorszej jakości?

Prawidłowy wygląd techniczny produktu jest widoczny już w jego początkowym projekcie. Dobrej jakości taśmy RGB charakteryzują się kilkoma czynnikami, które obejmują liczbę diod LED na metr bieżący, rozmiar segmentu cięcia i natężenie światła. Istnieje kilka innych ważnych cech, które charakteryzują paski RGB:

 • Wysokiej jakości taśmy LED RGBWW są wyposażone w kilka warstw PCB (Printed Circuit Board). Standardem jest trójwarstwowa warstwa miedzi, określana jako 3OZ.
 • Montaż taśm RGBWW jest łatwy dzięki zastosowaniu dwustronnej taśmy klejącej. Wysokiej jakości produkty często wykorzystują dwustronne taśmy samoprzylepne marki 3M, w szczególności typu VHB 4914. Taśmy te zapewniają mocną i trwałą przyczepność, która zapewnia niezawodne mocowanie taśmy na różnych powierzchniach.
 • Diody LED RGBWW i obudowy SMD renomowanych producentów są również ważnym elementem wysokiej jakości taśm LED RGBWW. Należą do nich Sanan, Samsung, Cree i Epistar. Producenci ci są znani z niezawodnych i wysokiej jakości diod LED, które zapewniają jasne i wierne odwzorowanie kolorów.

Jakie są inne nazwy na taśmy LED RGB?

Taśmy LED RGBWW to bardzo popularny asortyment w dziedzinie produkcji oświetlenia indywidualnego. Taśmy te wyposażone są w nowoczesne diody LED. W związku z tym można spotkać się z różnymi oznaczeniami, takimi jak taśmy podświetlane LED RGBWW lub po prostu taśmy ledowe RGBWW. Oznaczenia te wskazują na fakt, że są to taśmy diodowe. Inne popularne określenia to paski diodowe RGBWW lub taśmy świetlne LED RGBWW, które opisują główne przeznaczenie tych produktów - zapewnienie kolorowego oświetlenia dekoracyjnego.

Są one również często określane jako samoprzylepne taśmy LED RGBWW ze względu na ich łatwość instalacji i możliwość przyklejenia do różnych powierzchni. Odnosi się to do ich zdolności do łatwego mocowania w wybranym miejscu. Inne powszechnie stosowane oznaczenia obejmują taśmy RGBWW z diodami LED. Jednak pomimo różnych nazw, są one identycznym produktem, z którego korzystają architekci, projektanci, instalatorzy i klienci indywidualni. Każda z tych nazw stosowana jest zgodnie z indywidualnymi preferencjami i potrzebami użytkowników.

3 pozycji razem
Taśma LED RGBWW 24V | IP20 | 20W | 60LED | CRI80+
od 48,33 zł bez VAT
od 59,45 zł
Kod : RGBWW2460E-20-2265
Taśma LED RGBWW 24V | IP65 | 25W | 96LED | CRI90+ | Premium Kod : RGBWW2496-25-IP65