Profile LED schodowe i narożniki na podświetlenie schodów

Profile LED schodowe i narożniki na podświetlenie schodów LED to specjalny rodzaj produktów aluminiowych o najwyższej jakości wykonania. Zostały zaprojektowane jako podświetlane krawędzie schodów (krawędzie stopni), które poprawiają wygląd schodów i chronią krawędź schodów przed uszkodzeniem. Podświetlenie schodów taśmami LED z górnej strony przeznaczonej do chodzenia poprawia również bezpieczeństwo podczas poruszania się po schodach. Podświetlenie schodów jest także pięknym dekoracyjnym elementem oświetleniowym.

Są one określane jako profile LED schodowe, ale w rzeczywistości są to wysokiej jakości aluminiowe narożniki schodowe z szeroką gamą akcesoriów, które ułatwiają montaż i produkcję oświetlenia schodowego, w tym oświetlenia schodowego taśmą LED. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wykorzystanie listew i profili LED na schody do montażu opraw oświetleniowych wewnątrz lub na zewnątrz budynków, gdzie wymagany jest podwyższony stopień ochrony IP. Wystarczy wybrać odpowiednie komponenty i akcesoria.

#showmore#

Jakie wybrać listwy i profile LED schodowe?

Profile LED pod schody i listwy są wykorzystywane do produkcji estetycznego, minimalistycznego i eleganckiego oświetlenia schodów LED we wnętrzach i na zewnątrz. Przyczyniają się do tworzenia atrakcyjnego i funkcjonalnego oświetlenia schodowego. Umożliwiają również łatwą instalację wszystkich niezbędnych komponentów powiązanych w celu stworzenia kompaktowej oprawy oświetleniowej.

Wybierając odpowiednie profile LED na schody i listwy należy zastanowić się, do jakich celów ma służyć oświetlenie. Jeśli wymagana jest wysoka jasność powstałego oświetlenia schodów, prawdopodobnie najlepszym wyborem będą profile LED pod schody z możliwością montażu dwóch lub więcej taśm LED. Z kolei jako dekoracyjne podświetlenie schodów w zupełności wystarczą bardziej subtelne i mniejsze listwy schodowe LED na taśmy oświetleniowe.

Listwy schodowe LED do taśm i profile mają specjalny kształt i styl, które dostosowują się do instalacji na krawędzi schodów. Profile LED na schody i listwy wybranych typów oferują możliwość oświetlenia w wielu kierunkach. Popularne oświetlenie orientacyjne schodów można uzupełnić drugą metodą oświetlenia, jaką jest podświetlenie schodów. Listwy i profile LED schodowe na taśmy oświetleniowe można wykorzystać do takich celów oświetleniowych jak:

  • Podświetlenie schodów taśmą LED
  • Oświetlenie krawędzi schodów taśmą LED
  • Oświetlenie na schody z taśmą LED

Wielką zaletą oświetlenia sufitu jest możliwość montażu oprawy zgodnie z życzeniem inwestora, projektanta lub konstruktora. Przy użyciu aluminiowych listew i profili łatwo osiągniesz wymaganą długość oświetlenia. Listwy i profile LED zwieszane można łatwo skracać, wydłużać lub łączyć za pomocą systemu łączników.

Jakie znaczenie mają listwy i profile LED schodowe?

Odpowiedź jest prosta. Listwy i profile  LED na schody  mają znaczenie estetyczne i funkcjonalne. Są wykonane z wysokiej jakości aluminium, które jest lekkie, wytrzymałe i jednocześnie doskonale odprowadza ciepło. Odprowadzanie ciepła i chłodzenie jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania oświetlenia i taśm LED zainstalowanych wewnątrz profilu lub listwy. Są one również nośnikiem komponentów do produkcji kompleksowych stylowych opraw na oświetlenie schodów takich jak:

Bardzo ważna jest również estetyka. Kompletnie wyposażone w niezbędne akcesoria profile LED na schody chronią taśmę LED zainstalowaną wewnątrz profilu przed kurzem, wilgocią lub wodą. Oprawy oświetleniowe schodowe z profili LED są minimalistyczne i kompaktowe. Wnoszą do wnętrz doskonałe wrażenia świetlne.

Jakie wykończenie i kolor mogą mieć profile i listwy LED na schody?

W zależności od zastosowania, oferujemy następujące kolory i wykończenia krawędzi schodów na taśmy LED:

  • Anodowane profile LED schodowe - matowa srebrna wersja wykończenia
  • Czarne profile LED schodowe - kontrastowa wersja estetyczna
  • indywidualnie lakierowane według palety RAL

Jaką dużą moc świetlną mogą zapewnić profile i listwy LED na schody?

Profile na oświetlenie schodów LED są doskonałym zamiennikiem dla każdej tradycyjnej lampy. Produkcja oprawy zapewnia pełną indywidualizację. W zależności od zastosowanych komponentów, profile LED pod schody mogą pełnić następujące funkcje oświetlenia schodów:

  • Oświetlenie nocne schodów taśmą LED
  • Oświetlenie orientacyjne schodów taśmą LED

Jak trudny jest montaż profili LED schodowych i listew?

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że montaż profili, listew i taśm LED jest prosty. W przypadku profesjonalistów z branży, dysponujących niezbędnym sprzętem, rzeczywiście tak jest. Majsterkowicz lub zawodowy hobbysta może napotkać szereg wyzwań technicznych podczas instalacji. Aby efekt końcowy oświetlenia był doskonały, zalecamy powierzenie montażu profili LED na schody i taśm LED ekspertom.

Jakie długości mają profile LED schodowe i jakie są możliwości dostawy?

Tworząc oświetlenie na schody prawdopodobnie wykorzystasz wszystkie dostępne długości: 1 m, 2 m i 3 m. Profile LED  na schody o długości 3 m są przewożone wyłącznie przez firmę DPD.

3 pozycji razem
Listwa LED schodowa KLUŚ STEKO
od 62,17 zł bez VAT
od 76,47 zł
Kod : A18018A_1
Profil LED schodowy KLUŚ STEP
od 144,81 zł bez VAT
od 178,12 zł
Kod : A18042A_1
Profil LED schodowy KLUŚ STEPUS
od 146,74 zł bez VAT
od 180,49 zł
Kod : A18038A_1