Profil LED wpuszczany GK KLUŚ LARKO
Kod: A05552A_1 A05552A_2 A05552A_3 A05552L9005_1 A05552L9005_2 A05552L9005_3 A05552L10OD_1 A05552L10OD_2 A05552L10OD_3 Wybierz wariantOpis szczegółowy produktu
Profil LED wpuszczany do zabudowania w wybranym materiale LARKO jest przeznaczona do małoseryjnej produkcji i profesjonalnej realizacji oświetlenia w materiałach drewnopochodnych czy powierzchniach z karton-gipsu. Konstrukcja profilu z wysokiej jakości stopu aluminium została zoptymalizowana pod kątem równoległego montażu dwóch taśm LED, co pozwala uzyskać wysoką wydajność świetlną i równomierny rozkład strumienia światła. Dzięki swojej głębokości idealnie nadaje się do obniżonych sufitów GK podwójnie płytowanych lub do miejsc, w których profil można zamontować w suficie podwieszanym poza aluminiową konstrukcją. Aluminiowy profil LED wpuszczany umożliwia wykonanie oświetlenia wpuszczanego z widoczną, estetyczną ramką zakrywającą rowek montażowy. Precyzyjne wykonanie techniczne w połączeniu z cenioną na całym świecie jakością produktów KLUŚ gwarantują doskonałe właściwości świetlne, wysoką wydajność i długą żywotność systemu oświetleniowego.
Ważne informacje sprzedażowe
Przedmiotem zamówienia i dostawy towaru jest tylko profil LED wpuszczany LARKO o wybranej długości i wykończeniu / kolorze. Sam profil aluminiowy nie tworzy pełnowartościowej oprawy oświetleniowej. Zalecamy dokupić także #tablink#difuzory#Dyfuzory## | #tablink#zaslepky#Zaślepki## | #tablink#montaz#Komponenty montażowe##, które zapewnią perfekcyjną funkcjonalność i wygląd Twojego oświetlenia.
- Wykończenie / kolor: Srebrny - (anodowany - eloksalowany) | Czarny - (anodowany - eloksalowany) | Biały - (lakierowany RAL9010)
- Długość / rozmiar: 1000 mm (± 1%) | 2005 mm (± 1%) | 3010 mm (± 1%)
Potrzebujesz dopasować profil na dokładny wymiar? Skorzystaj z usługi #tablink#sluzby#skracanie listew profilowych LED na wymiar według podanych wymiarów##. Masz własne wyobrażenie idealnej oprawy oświetleniowej? Skorzystaj z naszej oferty #tablink#sluzby#produkcja opraw z listew profilowych LED i akcesoriów na zamówienie##. Stworzymy oświetlenie dokładnie według Twoich wymagań, z profesjonalnym wykonaniem i precyzyjnym rezultatem.
#text_banner#
Jakie zalecane sposoby zastosowania ma wpuszczany profil do taśm LED LARKO?
Jeśli szukasz sposobu, aby stworzyć kompaktowe oświetlenie wpuszczane taśmami LED w wybranym materiale, aluminiowy profil LARKO będzie idealnym wyborem. Oferuje ona profesjonalistom i doświadczonym użytkownikom elastyczność przy projektowaniu i konstrukcji opraw oświetleniowych z możliwością:
- Wpuszczania w uprzednio przygotowany rowek w wybranym materiale - profil mocno osadza się w przygotowanym otworze w wybranym materiale (zazwyczaj w płytach pilśniowych lub gipsowo-kartonowych) za pomocą klejów montażowych. Delikatna ramka na obwodzie służy do estetycznego zakrycia spoiny montażowej, zapewniając czyste i eleganckie przejście bez wystających krawędzi. Profil można zamontować również później, czyli nawet w już wykończonych lub istniejących powierzchniach i materiałach.
Jakie ważne właściwości techniczne oferuje wpuszczany profil na taśmy LED LARKO?
Wpuszczany aluminiowy profil LED do zabudowy w wybranym materiale LARKO jest wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium, który zapewnia wysoką wytrzymałość, skuteczne odprowadzanie ciepła i odporność mechaniczną. Kompaktowy, modułowy design pozwala na elastyczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie indywidualnych instalacji oświetlenia taśmami LED w karton-gipsie lub płytach pilśniowych. Poniżej zamieszczamy jej kluczowe cechy techniczne
- Design produktu z delikatną ramką na obwodzie, która estetycznie zakrywa otwór montażowy oraz szczeliny dylatacyjne między profilem a przylegającym materiałem.
- Możliwość wyposażenia szyny ZM w akcesoria zwiększa funkcjonalność systemu oświetleniowego:
- Łączniki - zapewniają solidne i precyzyjne połączenie, stabilność konstrukcji oraz ułatwiają montaż dłuższych systemów oświetleniowych.
- Zawieszki / mocowniki / sprężyny – umożliwiają różnorodne sposoby mocowania i zwiększają możliwości instalacji.
- Kompletna oprawa oświetleniowa złożona z oryginalnych komponentów i akcesoriów zapewnia stopień ochrony IP20.
- Aby uzyskać wodoszczelność na poziomie IP65, konieczne jest dobranie odpowiedniej taśmy LED i odpowiednie uszczelnienie podczas instalacji dyfuzora w wybranych miejscach montażowych za pomocą przezroczystego silikonu. Nakłada się go na boki dolnej części profilu oraz na skrzydełka dyfuzora. Zaleca się nałożenie takiej ilości silikonu, która zostanie delikatnie naniesiona wzdłuż krawędzi dyfuzora. Nadmiar silikonu należy usunąć i pozostawić do wyschnięcia.
- Szeroka oferta wysokiej klasy akcesoriów montażowych dla najwyższej jakości, niezawodności, długiej żywotności i wyjątkowych parametrów opraw oświetleniowych.
- Dostępność ELUMDAT do obliczania sztucznego oświetlenia.
Do jakich taśm LED nadaje się aluminiowy profil wpuszczany LARKO?
Odpowiedni wybór źródła światła z kategorii taśmy LED, w tym zgodność z zaleceniami projektowymi są kluczowymi aspektami dla jakości i trwałości oświetlenia. Dla produktu LARKO obowiązują następujące zalecenia:
- Do przestrzeni montażowej o szerokości 24 mm w profilu LARKO zalecamy zainstalować 2x taśmy LED o szerokości maks. 12 mm | Aby uzyskać ciągłą linię światła bez widocznych punktów diod LED zalecamy >96 diod LED / 1 metr bieżący (ten parametr wpływa na wybór kompatybilnego dyfuzora).
- Aby zapewnić wydajne chłodzenie wybranej taśmy świetlnej, zalecamy nieprzekraczanie całkowitego poboru mocy produkowanej oprawy: 36 W/1 metr bieżący (wartość ta może się różnić w zależności od warunków zastosowania profilu aluminiowego LARKO).
- Odpowiednie i kompatybilne produkty z naszej oferty można znaleźć w zakładce #tablink#led-pasky#polecane taśmy LED##.
Jakie są podstawowe wskazówki dotyczące montażu wpuszczanego profilu LED LARKO?
Instalacja profilu LED wpuszczanego LARKO wymaga profesjonalnego doświadczenia i odpowiedniego sprzętu montażowego lub warsztatowego. Ze względu na konieczność wykonania rowka montażowego w wybranym materiale produkt ten jest przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów i wyspecjalizowanych firm montażowych. Załączony #tablink#videa#film produktowy## przedstawia przykładowe zastosowanie czy montaż profilu LED w wybranym materiale. Zamieszczamy również kilka ogólnych lub szczegółowych wskazówek dotyczących montażu:
- Profil LED GK LARKO swoją głębokością ingeruje w konstrukcję sufitu. Proponujemy kilka sposobów montażu, spośród których możesz wybrać idealne dla siebie rozwiązanie:
- Podwójne płytowanie sufitu - 2 płyty GK o grubości 12,5 mm jedna na drugiej.
- Dzięki profilowi LED LARKO można całkowicie ominąć konstrukcję sufitu, o ile pozwala na to projekt budowlany i wymagania dotyczące rozmieszczenia oświetlenia.
- Zalecana liczba sprężyn montażowych KMA (przy montażu między płytami gipsowo-kartonowymi lub MDF):
- 1 m | 6 szt.
- 2 m | 10 szt.
- 3 m | 14 szt.
- Zaślepki mocuje się na boku profilu. Wybrany dyfuzor umieszcza się wciśnięciem do profilu od przodu.
- Pełną ofertę akcesoriów znajdziesz w zakładkach w #souv#produktach powiązanych##.
Rysunek techniczny
Parametry dodatkowe
| Kategoria: | Listwy profilowe LED |
|---|---|
| Gwarancja: | 2 lata |
| EAN: | 5902280348450 |
| kolor: | srebrny, biały, czarny |
| cechy szczególne: | do zabudowy |
| długość profilu: | 1 m, 2 m, 3 m |
| możliwe IP oprawy: | IP65 |
| liczba taśm LED: | do 2 |
| łączenie profili: | ZM - zamek mały |
| szerokość profilu: | 0 - 27 mm |
| przekrój profilu/listwy: | prostokątny |
| typ montażu: | wpuszczany |
| środowisko: | wnętrze budynku, zewnętrzne |
| kierunek świecenia: | oświetlenie bezpośrednie |
| specyficzne umieszczenie profilu: | sufit kasetonowy |
| typ profilu/listwy: | profil na 2 i więcej taśm LED |
| cel oświetlenia: | główne |
| miejsce umieszczenia: | na suficie, na ścianie |
| system montażowy: | ZM |
| podłoże montażowe: | płyta gipsowo-kartonowa, mur / beton, płytki, drewno |
| marka: | KLUŚ - Official Distributor |
| kod SKU: | A05552A |
| wysokość: | 25 mm |
| szerokość: | 26 mm |
| tolerancja długości: | ±1% |
video
video
Opinie
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
| Firma produkcyjna : | KLUŚ Sp. z o.o. |
|---|---|
| Adres : | ul. Słoneczna 126 05-506 Kolonia Lesznowola, Polska |
| E-mail : | info@klusdesign.pl |
