Taśma LED CCT 24V Lux Miners-PS | 30W | 196LED | CRI90+
Kod: CCT24196-30-2265 CCT24196-30-2265-5M Wybierz wariantOpis szczegółowy produktu
Taśma LED CCT 24V o oznaczeniu Lux Miners-PS (seria Premium) CCT24196 i mocy 30 W/m jest przeznaczona do zastosowań wymagających płynnej zmiany temperatury barwowej światła białego (Tunable White) w szerokim zakresie chromatyczności 2200–6500 K. Technologia CCT (Correlated Color Temperature) wykorzystuje dwie grupy diod LED (ciepła i zimna biel), których strumień świetlny jest łączony za pomocą sterowania dwukanałowego. Przy ustawieniu zrównoważonego stosunku obu kanałów oświetlenie osiąga wysoką jakość światła i wierność odwzorowania barw z indeksem CRI 90+.
Taśma LED CCT 24V o stopniu ochrony IP20 nadaje się do montażu w listwach profilowych LED oraz uniwersalne zastosowania wnętrzarskie, w tym produkcję opraw oświetleniowych w małych seriach. Seria taśm LED Premium renomowanego producenta Lux Miners oferuje najwyższej klasy parametry świetlne i wydajność (lm/W) zgodne z najnowszymi standardami technicznymi. Wyróżnia się solidną konstrukcją z wysoką zawartością miedzi w płytce drukowanej (3 oz), zapewniającą optymalną przewodność i zarządzanie ciepłem. Przemyślana konstrukcja techniczna zapewnia doskonałą dzielność poszczególnych segmentów taśmy. Zastosowanie markowych komponentów sprawia, że produkty te idealnie nadają się do zastosowań, w których liczy się maksymalna niezawodność i wydajność.
Ważne informacje sprzedażowe
- Produkt cięty na wymiar - w zestawie znajduje się taśma o wybranej długości (1–4 m w jednym kawałku) bez przewodów zasilających. Jeśli potrzebujesz zasilania za pomocą kabla zasilającego, skorzystaj z odpowiedniej usługi #tablink#sluzby#lutowanie##.
- Oryginalne opakowanie - obejmuje opakowanie elektrostatyczne, plastikową rolkę z nawiniętą taśmą LED o długości 5 m, z kablami zasilającymi (AWG22 15 cm).
Jak prawidłowo korzystać z taśmy LED CCT 24V CCT24196 i jakie kwestie techniczne warto znać?
- Liczba diod LED CCT 2in1 – 196 diod na 1 metr bieżący – każdy pojedynczy chip LED w obudowie zawiera zarówno diodę LED o barwie ciepłej bieli (WW), jak i o barwie zimnej bieli (CW), co pozwala na płynną zmianę temperatury barwowej w obrębie jednego punktu świetlnego.
- Moc - 30 W/m - jest podzielony na dwa kanały, gdzie 15 W/m stanowi ciepła biel (WW) a 15 W/m zimna biel (CW).
- Sterowanie kanałami CCT - w przypadku sterowania dwukanałowego należy użyć kompatybilnych #tablink#stmivace#sterowników i ściemniaczy##. Działają one w trybie mocy łącznej 1 + 1 = 1 (15 W + 15 W = 15 W). Nie zaleca się eksploatacji taśmy CCT24196 przy maksymalnym obciążeniu równoległym obu kanałów (tj. 30 W/m przy pełnej mocy zarówno ciepłej, jak i zimnej bieli), ponieważ taka eksploatacja może spowodować nadmierne nagrzewanie się i doprowadzić do przegrzania, a w konsekwencji do nieodwracalnego uszkodzenia.

Parametry oświetleniowe, na które warto zwrócić uwagę
- Współczynnik CRI90+ przy 4000 K – zapewnia doskonałą wierność kolorów, wysoki kontrast oraz naturalny wygląd oświetlonych obiektów i przedmiotów. Standard CRI 90+ jest idealny do profesjonalnych zastosowań wnętrzowych, gdzie kluczowe znaczenie ma maksymalna precyzja wizualna, autentyczność kolorów oraz ogólna jakość wizualna oświetlonej przestrzeni.
- ≈ 110 lm/W wydajność przy 4000 K – stanowi obecnie wysoki standard technologiczny w dziedzinie technologii CCT. Wydajność świetlna w zakresie 100–120 lm/W jest powszechnie uznawana za bardzo dobrą wartość i odpowiada nowoczesnemu oraz wysoce wydajnemu źródłu światła.
- CCT (Correlated Color Temperature) spektrum barw z wydajnością świetlną WW – 2200 K (1411 lm/m | CRI 93+) – CW – 6500 K (1751 lm/m | CRI 92+).
Jakie inne właściwości techniczne nie powinny umknąć Twojej uwadze?
Informacje techniczne są niezbędnym źródłem danych o produkcie, które pozwalają na jego prawidłowe zrozumienie i efektywne wykorzystanie. Dzięki nim można używać produktu zgodnie z jego specyfikacją i osiągać optymalne wyniki oświetlenia.
- Stopień ochrony IP20 - nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń, przy zalecanej temperaturze pracy: od -15°C do maks. 60°C.
- Napięcie robocze DC 24V - jest to bezpieczne napięcie do zastosowań domowych i komercyjnych. Aby zapewnić niezawodne zasilanie, zalecamy stosowanie kompatybilnych #tablink#zdroje#zasilaczy##.
- Podział poszczególnych modułów co ≈ 3,6 cm - skrócenie taśmy jest możliwe tylko w oznaczonych miejscach za pomocą nożyczek technicznych.
- Szerokość taśmy 10 mm - umożliwia montaż nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni.
Taśma LED CCT 24V CCT24196 to produkt zaawansowany technicznie, dlatego przedstawiamy również rozszerzone informacje techniczne.
Podane informacje są przeznaczone dla doświadczonych użytkowników, techników oświetleniowych i profesjonalistów zajmujących się montażem. Specyfikacje te umożliwiają specjalistom ocenę kompatybilności, wydajności i przydatności produktu do konkretnych zastosowań.
- Technologia 2in1 SMD2835 (Surface-Mounted Device)– wykorzystuje jedną obudowę, w której zintegrowano diody LED obu kanałów spektralnych – ciepłej bieli (WW) i zimnej bieli (CW). Chipy są umieszczone na aluminiowej podkładce zapewniającej skuteczne pasywne odprowadzanie ciepła, co znacznie przyczynia się do wydłużenia ich żywotności, stabilizacji strumienia świetlnego oraz osiągnięcia wysokiej jasności i wydajności (lm/W). Konstrukcja umożliwia jednocześnie równomierne rozpraszanie światła przy standardowym kącie rozsyłu wynoszącym 120°.
- 3 oz/ft² warstwa miedzi PCB (Printed Circuit Boards) - wzmocniona warstwa miedziana płytki drukowanej zapewnia doskonałą przewodność i optymalne odprowadzanie ciepła, co wydłuża ogólną żywotność produktu.
- Taśma samoprzylepna 3M VHB 5915– wysokowydajna taśma samoprzylepna, która zapewnia wyjątkową przyczepność, elastyczność i zdolność do tłumienia drgań. Dzięki swojej konstrukcji jest odporna na promieniowanie UV, wilgoć i ekstremalne temperatury, co czyni ją niezawodnym elementem w długotrwałych i wymagających instalacjach.
- Rejestracja EPREL (European Product Database for Energy Labelling) - produkt jest zarejestrowany w europejskiej bazie danych źródeł światła.
Często zadawane pytania:

- Nie wiesz jak podłączyć taśmę LED? Doradzimy Ci.
- Dowiedz się co oznacza współczynnik CRI oraz RA?
- Co oznacza stopień ochrony IP? Dowiedz się z naszego artykułu
Porady i wskazówki dotyczące montażu
Instalacja taśmy LED CCT CCT24196 jest odpowiednia dla profesjonalistów i techników posiadających niezbędny sprzęt. Podczas montażu należy zapobiec uszkodzeniom taśmy spowodowanym nadmiernym zginaniem, skręcaniem lub nieprawidłowym lutowaniem. Nie zalecamy lutowania przewodów zasilających ani przedłużania taśmy bez wcześniejszego doświadczenia.
Wąska taśma LED CCT 24V CCT24196 jest wyposażona na spodniej stronie w specjalną dwustronną taśmę klejącą 3M VHB 5915. Ta samoprzylepna taśma służy do montażu na wybranym podłożu (zdecydowanie zalecamy użycie listew profilowych LED ze względu na chłodzenie i ochronę taśmy LED). Podłoże musi być gładkie i odtłuszczone. Do montażu można również wykorzystać szeroką ofertę #tablink#montaz#akcesoriów montażowych i kabli##.
#kalkulacka#
Zalecenia przed pierwszym podłączeniem
Taśma LED CCT24196 charakteryzuje się wysoką jakością techniczną i minimalną liczbą wad produkcyjnych. Mimo to zalecamy przeprowadzenie krótkiego testu działania przed montażem. Test nie powinien trwać dłużej niż 45 sekund, a taśma powinna być całkowicie rozwinięta z rolki, aby zapewnić odpowiednie chłodzenie. Podczas testu należy sprawdzić, czy wszystkie diody LED świecą się równomiernie, nie migają i nie wykazują żadnych anomalii. W przypadku stwierdzenia wady produkcyjnej należy natychmiast rozpocząć proces reklamacyjny. Po instalacji nie można już wiarygodnie określić, czy usterka jest spowodowana wadą produkcyjną, czy nieprawidłowym montażem.
#text_banner#
Rysunek techniczny
Parametry dodatkowe
| Kategoria: | forward-tasmy-led-cct |
|---|---|
| Gwarancja: | 2 lata |
| EAN: | Wybierz wariant |
| napięcie zasilania: | 24V DC |
| stopień ochrony: | IP20 - do wnętrz (bez ochrony) |
| strumień świetlny: | ≥ 1500 lm |
| temperatura barwowa taśm CCT od: | 2200 K |
| temperatura barwowa taśm CCT do: | 6500 K |
| wysokie CRI (współczynnik oddawania barw): | CRI ≥ 90 |
| liczba diod LED/1 metr bieżący: | ≤ 240 LED/1mb |
| szerokość taśmy LED: | 10 mm |
| typ chipów LED: | SMD 2835 |
| długość taśmy LED w opakowaniu: | 5 m |
| ściemnialne taśmy LED: | tak |
| miejsce zastosowania: | wewnątrz (wewnętrzne) |
| specyficzne umieszczenie taśmy LED: | pod szafki kuchenne, do sufitu napinanego, do sufitu kasetonowego, do płyty gipsowo-kartonowej |
| umieszczenie taśmy LED: | do kuchni, do salonu, na sufit |
| marka: | LUX MINERS - Official Distributor |
| typ taśmy LED: | CCT |
| moc taśmy LED: | 21 - 30 W |
| pobór mocy: | 30 W/m |
| liczba diod LED na metr: | 196 |
| kąt świecenia: | 120° |
| żywotność: | do 50 000 godz. |
| maksymalna długość połączenia: | 10 m |
| odcinek podziału: | 35,71 mm |
| temperatura barwowa: | 2200 K - 6500 K |
| strumień świetlny (przy włączonych wszystkich kolorach): | 2957 lm/1m (1411 lm/1m teplá bílá, 1751 lm/1m studená bílá) |
| taśma klejąca: | 3M RED VHB |
| temperatura robocza: | -25 do +60°C |
video
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
