Osłona LED półprzezroczysta do oświetlenia KLUŚ DILENSO-22 | matowa
Kod: B17173T_1 B17173T_2 Wybierz wariantOpis szczegółowy produktu
Osłona LED półprzezroczysta do oświetlenia KLUŚ DILENSO-22 jest przeznaczona do małoseryjnej produkcji i profesjonalnej realizacji opraw oświetleniowych. Jej wypukły kształt optyczny skutecznie koncentruje i wzmacnia strumień światła pod kątem około 30°. Osłona została zoptymalizowana do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, z naciskiem na wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz długotrwałą niezawodność nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Zastosowany materiał zapewnia równomierne rozpraszanie światła, a jednocześnie charakteryzuje się podwyższoną odpornością ogniową, promieniowanie UV oraz obciążenia mechaniczne. Precyzyjne wykonanie techniczne w połączeniu z cenioną na całym świecie jakością produktów marki KLUŚ gwarantują doskonałe właściwości świetlne, wysoką wydajność i długą żywotność systemu oświetleniowego.
Ważne informacje sprzedażowe
Przedmiotem zamówienia i dostawy jest wyłącznie półprzezroczysta osłona LED DILENSO-22 o wybranej długości. Osłona nie jest samodzielną oprawą oświetleniową, jest przeznaczona do integracji w zestawach, gdzie w połączeniu z kompatybilnymi #tablink#profily#listwami profilowymi LED KLUŚ## zapewnia wymagane właściwości świetlne, wytrzymałość mechaniczną oraz profesjonalny wygląd gotowej oprawy.
- Półprzezroczysta osłona o przepuszczalności światła do 63%
- Długość / rozmiar: 1000 mm (± 1%) | 2005 mm (± 1%) | 3010 mm (± 1%)
Potrzebujesz dopasować osłonę na dokładny wymiar? Skorzystaj z usługi #tablink#sluzby#skracanie listew profilowych LED na wymiar według podanych wymiarów##. Masz własny wyobrażenie idealnej oprawy oświetleniowej? Skorzystaj z naszej oferty #tablink#sluzby#produkcja opraw z listew profilowych LED i akcesoriów na zamówienie##. Stworzymy oświetlenie dokładnie według Twoich wymagań, z profesjonalnym wykonaniem i precyzyjnym rezultatem.
#text_banner#
Jakie zalety i istotne właściwości techniczne oferuje osłona LED półprzezroczysta DILENSO-22?
Półprzezroczysta osłona LED do oświetlenia KLUŚ DILENSO-22 skupia strumień światła pod kątem około 30°, zwiększając w ten sposób jego wydajność i umożliwiając precyzyjniejsze kierowanie światła. Jednocześnie nadaje lekko rozproszony efekt świetlny przy zachowaniu wyższej wydajności świetlnej i częściowo ogranicza widoczność poszczególnych diod LED. Przyczynia się to do większego komfortu wizualnego, zachowując jednocześnie czysty, optycznie precyzyjny i jednolity charakter strumienia światła. Osłona została opracowana z wysoką naciskiem na jakość techniczną, funkcjonalność i długotrwałą niezawodność w systemach oświetleniowych. Poniżej przedstawiamy jej kluczowe właściwości funkcjonalne i techniczne.
Zalecamy stosowanie osłony oświetlenia z następujących powodów:
- Oferuje kompaktowe i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie oświetleniowe, kładąc nacisk na czyste linie i elegancki wygląd końcowego efektu oświetlenia.
- Zapewnia równomierne rozpraszanie światła bez powstawania ostrych cieni czy widocznych poszczególnych diod LED.
- Chroni taśmę LED przed wilgocią, pyłem i uszkodzeniami mechanicznymi.
Specyficzne właściwości serii produktów DILENSO:
- Matowa i strukturowana powierzchnia zapewniająca optymalną równomierność oświetlenia.
- Wypukły kształt optyczny z pogrubioną częścią środkową skupia światło pod kątem około 30° i zwiększa jego wydajność. Takie rozwiązanie konstrukcyjne prowadzi do zwiększenia mocy świetlnej, a jednocześnie do poprawy rozkładu światła.
- Wzmocniona część optyczna minimalizuje rozszerzalność cieplną w wyższych temperaturach roboczych, a jednocześnie zwiększa wytrzymałość mechaniczną i odporność na obciążenia.
- Konstrukcja osłony z elastycznymi skrzydełkami bocznymi zapewnia niezawodne mocowanie nawet w środowiskach narażonych na wibracje i obciążenia mechaniczne.
- Odporność na promieniowanie UV pozwala na stosowanie również w zastosowaniach zewnętrznych.
- Zwiększona odporność na czynniki atmosferyczne zapewnia niezawodną pracę przez cały rok, nawet w trudnych warunkach, w tym przy narażeniu na wilgoć, deszcz, śnieg, mróz oraz znaczne wahania temperatury.
Jak poprawnie zainstalować półprzezroczystą osłonę LED do oświetlenia DILENSO-22?
Osłona półprzezroczysta DILENSO-22 została zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji poprzez zatrzaśnięcie jej w kompatybilnej listwie profilowej LED bez konieczności użycia narzędzi montażowych. Podczas pierwszego montażu należy delikatnie rozszerzyć skrzydełka, a następnie mocno zatrzasnąć ją na aluminiowej wytłoczce, co zapewni stabilne mocowanie osłony. W razie potrzeby osłonę można w każdej chwili łatwo zdemontować i ponownie zamontować w wybranym miejscu.
Aby uzyskać wyższy stopień ochrony do IP65 należy podczas montażu nałożyć przezroczysty silikon na skrzydełka osłony oraz w szczeliny między wytłoczką aluminiową a powierzchnią styku osłony. Zalecamy nałożenie silikonu w takiej ilości, aby po zamontowaniu był on lekko wyciśnięty wzdłuż krawędzi osłony, a następnie usunięcie jego nadmiaru i pozostawienie do całkowitego utwardzenia.
Rysunek techniczny
Parametry dodatkowe
| Kategoria: | Dyfuzory LED i osłony do oświetlenia |
|---|---|
| Gwarancja: | 2 lata |
| EAN: | Wybierz wariant |
| przepuszczalność świetlna: | 46-69% |
| szerokość: | 16-26 mm |
| cechy szczególne: | odporność na promieniowanie UV, z funkcją soczewki optycznej |
| marka: | KLUŚ - Official Distributor |
| typ dyfuzora: | matowy |
| producent: | KLUŚ |
| kod SKU: | B17173T |
| wymiary (szer./wys.): | 22,8 x 9 mm |
| tolerancja długości: | ±1% |
| maksymalna długość (na zamówienie): | 6 m |
Opinie
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
| Firma produkcyjna : | KLUŚ Sp. z o.o. |
|---|---|
| Adres : | ul. Słoneczna 126 05-506 Kolonia Lesznowola, Polska |
| E-mail : | info@klusdesign.pl |
