5 pozycji razem
Ozdobna oprawka E27 przykręcana Fermaluce Dash
232,64 zł bez VAT
286,15 zł
+ Następna
Kod : KPL27PGODE-L
Ozdobna oprawka E27 przykręcana Fermaluce Globo
od 114,36 zł bez VAT
od 140,66 zł
+ Następna
Kod : KPL27PCRDE-L
Ozdobna oprawka E27 przykręcana Fermaluce Leather
od 218,11 zł bez VAT
od 268,28 zł
Kod : APLP03
Retro kinkiet na długim ramieniu Fermaluce Leather E27
od 153,30 zł bez VAT
od 188,56 zł
Kod : PDMVNEXGORC04
Retro kinkiet na długim ramieniu Fermaluce Metal E27
od 268,10 zł bez VAT
od 329,76 zł
Kod : PDLP03EXGO

Kinkiety vintage są popularnym elementem oświetlenia wewnętrznego. Ich wyrafinowany wygląd w stylu vintage staje się dziś coraz bardziej popularny. Współcześni projektanci czerpiąc inspirację z historii wprowadzili na rynek unikalne produkty o doskonałych kształtach, designie i wyglądzie szlachetnych materiałów. Efektem tego są kinkiety vintage i lampy ścienne vintage, które nadają się do dekoracyjnego oświetlenia wnętrz i przestrzeni zewnętrznych

#ShowMore#

Do jakiego celu najlepiej nadają się kinkiety vintage?

Kinkiety vintage należą do kategorii oświetlenia ściennego. Możliwe jest zatem wykorzystanie ich wyglądu w stylu vintage do tych samych potrzeb, co w przypadku standardowych lamp ściennych. Wygląd kinkietu vintage zainteresuje szerokie grono odbiorców. Oczywistością jest także jakość wykonania oraz zastosowanie materiałów takich jak metal, skóra czy drzewo. Kinkiety vintage są po prostu doskonałe.

Jakie materiały i kolory zastosowano w kinkietach vintage?

Kinkiety vintage oferują różnorodność wykończenia. Lampa może być błyszcząca czy metalowa, może mieć też wykończenie ze szczotkowanego metalu. Różnorodna jest również gama kolorów kinkietów vintage. Od klasycznej czerni i bieli po pastelowe kolory czy kolory metali takich jak miedź, mosiądz i tytan.

Do jakiego rodzaju oświetlenia nadają się kinkiety vintage?

Kinkiety vintage i lampy ścienne vintage nadają się do zastosowania jako oświetlenie orientacyjne, dekoracyjne, punktowe i pośrednie. Wybór odpowiedniej oprawy oświetleniowej do wybranej przestrzeni zależy od wielu czynników, jednak ogólnie można powiedzieć, że kinkiety vintage nadają się do zastosowania jako:

  • oświetlenie korytarza jako oświetlenie uzupełniające
  • oświetlenie schodów jako oświetlenie uzupełniające
  • oświetlenie obrazów wiszących na ścianie
  • oświetlenie dekoracyjne do salonu, na przykład do kącika do czytania – kinkiety do czytania
  • oświetlenie sypialni – kinkiety nad łóżko

Mogą mieć one również szerokie zastosowanie w lokalach takich jak bary, restauracje, kawiarnie itd. Celem kinkietów vintage jest także podniesienie ogólnego stylu i komfortu użytkowania pomieszczeń, w których się one znajdują.

Jakie są parametry techniczne kinkietów vintage?

Kinkiety w stylu vintage mogą być wyposażone w wyłącznik, można je też zamontować bezpośrednio na ścianie i podłączyć do przewodu elektrycznego. W naszej ofercie można znaleźć zarówno kinkiety vintage wewnętrzne, jak i zewnętrzne o podwyższonym stopniu ochrony IP. Kinkiety vintage zewnętrzne wytrzymują wszystkie typowe warunki pogodowe.

Jakie akcesoria można dokupić do kinkietów vintage?

Do niektórych typów kinkietów vintage można dokupić abażur. Oczywistością, która nadaje charakter każdemu kinkietowi, jest żarówka LED filamentowa. Dopiero z nią lampa wypada perfekcyjnie.